Kiedy przychodzi taki moment że już uświadomiłeś sobie, że chcesz zakupić nowe urządzenie do swojego gabinetu, czeka Cię krótsza lub dłuższa droga prowadząca do podjęcia decyzji.
Jeżeli Twój topograf rogówkowy jest stary, należało by go wymienić.
Jeżeli czujesz taką potrzebę to jest to dobry moment, żeby pomyśleć o wyborze urządzenia oferującego oprócz topografii rogówki analizę czoła fali (analizę wavefront).
Takie połączenie nie dość że jest tańsze od zakupu dwóch osobnych aparatów, to jeszcze oferuje dodatkowe możliwości diagnostyczne, które nigdy nie będą osiągalne dla aberrometru i topografu rogówkowego osobno (np. możliwość odseparowania aberracji rogówkowych od aberracji wewnętrznych oka).
Oglądaj materiał video
Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem Cassini, to musisz wiedzieć, że jest to tylko drogi topograf rogówkowy, który nie da Ci żadnych informacji na temat jakości widzenia Twoich pacjentów.
Tak więc, jeżeli rozważasz zakup pojedynczego urządzenia łączącego aberrometrię z topografią, Cassini nie spełni Twoich oczekiwań.
Co w takim razie z kamerami Scheimpluga – Pentacam, Gallilei?
I jedno i drugie to bardzo dobre urządzenia i prawdopodobnie powinieneś mieć jedno z nich.
Ale czy powinieneś zakupić je przed pozyskaniem urządzenia do analizy wavefront i topografii?
Wydaje się, że nie – ponieważ żadne z powyżej opisanych aparatów nie da Ci takiego zakresu informacji jak połączenie analizy czoła fali z topografią rogówki.
Takie rozumowanie prowadzi do konieczności wyboru pomiędzy iTrace i OPD.
A zatem – jakie są zalety iTrace w porównaniu do OPD?
Numer 1 – analiza czoła fali (Wavefront) wykorzystywana w iTrace opiera się o technologię Ray Tracingu, która jest dokładniejsza w porównaniu do OPD oraz odzwierciedla precyzyjnie sposób w jaki oko wykorzystuje promienie świetlne.
Numer 2 – iTrace łatwo jest zintegrować z istniejącym już w gabinecie systemem informatycznym (systemem EMR). Jest to znacznie trudniejsze w przypadku OPD, który posiada wbudowany komputer, którego nie można już zmienić.
W odróżnieniu od tego do obsługi iTrace możemy zakupić dowolny komputer spełniający warunki minimalne obsługi aberrometru i równocześnie posiadający parametry pozwalające w łatwy sposób wpiąć go w sieć informatyczną
Numer 3 – wyświetlanie danych – dla przykładu – moduł „Toric Check” pozwala na określenie gdzie w oku znalazła się soczewka po wszczepie bez konieczności rozszerzania źrenicy.
OPD w tej kwestii oferuje retroiluminację, co w przypadku tego urządzenia wiąże się z koniecznością rozszerzenia źrenicy.
Jest oczywiste, że lepiej wiedzieć bez rozszerzania, gdzie znajduje się toryk.
Dodatkowo – jeżeli chcesz wszczepiać soczewki premium – to im lepiej je zrozumiesz, tym lepsze decyzje diagnostyczne będziesz podejmował.
„Mogę wszczepić multifokala, czy nie?” – iTrace oferuje bardzo pomocne narzędzi w tym zakresie: opyka oka (kąt alfa i kappa), oddzielenie aberracji rogówki od aberracji wewnętrznych oka, moduł analizy zaćmy (DLI – Dysfunctional Lens Index), etc.
I wreszcie - nic nie bada tak dokładnie soczewki w oku jaki iTrace.
Tak więc jeżeli chcesz badać pacjentów po operacji, chcesz mieć dobry skrining potencjalnych kandydatów na soczewki premium, oraz posiadać informacje na temat jakości widzenia pacjentów, a nie tylko struktury oka – odpowiedzią jest iTrace.