MOŻLIWOŚCI ITRACE PRIME
TRIAŻ OŚRODKÓW OPTYCZNYCH OKA
Triaż polega na oznakowaniu kolorami rogówki i soczewki (zielony, żółty, czerwony). Takie oznakowanie ma na celu zwrócenie uwagi, który ważny ośrodek optyczny oka może negatywnie wpływać na jakość widzenia pacjenta. Dodatkowo triaż optymalizuje przepływ pacjentów w ośrodku, co pozwala na optymalizację ścieżki pacjenta, a co za tym idzie - poprawę jego wrażeń (pacjent journey) oraz skrócenie czasu potrzebnego na diagnostykę.
Rogówka
W przypadku oflagowania rogówki na żółto lub czerwono należy zwrócić uwagę na czas przerwania filmu łzowego (parametr badany przez iTrace) i jeżeli jest zbyt krótki powtórzyć badanie po zakropieniu sztucznych łez. Jeżeli rogówka zostanie oflagowana na zielono, oznacza to że problem ma źródło w nieprawidłowym filmie łzowym - należy przeprowadzić badanie struktury filmu łzowego na analizatorze filmu łzowego oraz podjąć decyzję o poprawie jego jakości - przykładowo za pomocą terapii z wykorzystaniem systemu IPL.
W przypadku jeżeli problem nie ma swojej przyczyny w filmie łzowym, istnieje prawdopodobieństwo, że rogówka posiada zbyt wiele aberracji. W następnym kroku należy sprawdzić czy możliwy jest wszczep soczewki premium - służy do tego wskaźnik CPI (Corneal Performance Index) opisany poniżej. Można też za pomocą iTrace w dalszych krokach sprawdzić krzywą MTF rogówki
Soczewka
W przypadku gdy soczewka jest oflagowana na żółto lub czerwono - może to oznaczać formującą się zaćmę (niewidoczną w lampie szczelinowej) - w takim przypadku należy zwrócić uwagę na współczynnik DLI (Dysfunctional Lens Index) opisany poniżej.
W przypadku soczewki sztucznej może to oznaczać nieprawidłowe jej posadowienie - należy wykonać badanie OCT przedniego odcinka oka lub badanie za pomocą UBM
(Ekran triażu ośrodków optycznych oka)
ANALIZA FILMU ŁZOWEGO
- W przypadku oflagowania rogówki na żółto lub czerwono należy skontrolować wspołczynnik TFQ (Tear Film Quality) - jeżeli wskaźnik (zaznaczony na czerwono na poniższym ekranie) znajduje się poza obszarem zielony, należy zakropić rogówkę sztucznymi łzami i przeprowadzić ponownie badanie.
- Jeżeli rogówka zostanie ozaczona na zielono - oznacza to że problem ma swoje źródło w niedostatecznej jakości filmu łzowego - należy przeprowadzić badanie struktury filmu łzowego i podjąć decyzję co do dalszej terapii - np. za pomocą systemu IPL.
- Jeżeli współczynnik jakości filmu łzowego znajduje się na zielonym obszarze a rogówka dalej jest oznaczona kolorem żółtym lub czerwonym, należy zwrócić uwagę na współćzynnik jakości rogówki CPI (opisany na następnymekranie) i w dalszych krokach sprawdzić krzywą MTF rogówki.
- UWAGA: iTrace przeprowadza tylko funkcjonalną ocenę działania filmu łzowego - w celu podjęcia decyzji teraprutycznych należy przeprowadzić analizę jego struktury.
(Ekran analizy filmu łzowego)
NOWY PULPIT PRIME
Nowy pulpit PRIME to pełna informacja w jednym miejscu:
1. Współczynnik jakości rogówki CPI )
MODUŁ TORIC CHECK
Czy repozycja soczewki torycznej przyniesie zauważalną poprawę widzenia?
ZAPEWNIAMY SZKOLENIE W ZAKRESIE
- Podstawowej obsługi apratu
- Podstaw fizycznych aberracji układu oka
- Zaawansowanej obsługi aparatu
- Asysty podczas badań pacjentów i interpretacji wyników
- Pomagamy wdrożyć soczewki premium w placówce - dodatkowa asysta specjalisty aplikacyjnego, również podczas zabiegów wszczepienia soczewek
- Pomagamy w ocenie niestandardowych/trudnych/tajemniczych przypadków
- Cena urządzenia zawiera 4 dni szkoleniowe
OGLĄDAJ MATERIAŁ VIDEO NT ITRACE PRIME